Czyszczenie Suchym Lodem

Suchy lód – Granulat

Świadczymy usługi w zakresie czyszczenia suchego lodu. Technologia suchego lodu doskonale sprawdza się zarówno przypadku zarówno powierzchni płaskich, jak i tych bardzo nieregularnych z dużą ilością trudno dostępnych miejsc.

Suchy lód to zestalony dwutlenek węgla powstały w procesie rozprężania swojego ciekłego odpowiednika. Otrzymany produkt jest sprasowywany w bloki lub granulki, które nie rozpuszczają się, lecz sublimują. Stąd, aby zachować dłużej ich właściwości, muszą być one odpowiednio magazynowane.

Proces czyszczenia suchym lodem można opisać w trzech punktach:

  1. Uderzenie – kryształki suchego lodu, skierowane na czyszczoną powierzchnię za pomocą specjalnej dyszy, uderzają z dużą siłą.
  2. Silne uderzenie powoduje dwojaki efekt – lżej przylegające cząstki brudu odpadają, a mocniej zaczynają pękać.
  3. Szok termiczny – różnica temperatur pomiędzy czyszczoną powierzchnią, a suchym lodem na warstwie zanieczyszczenia sprawia, że zanieczyszczenie pęka całkowicie i odpada;

Mikroeksplozje – cząsteczki suchego lodu uderzając w warstwę zanieczyszczeń zwiększają swoją objętość i przechodzą w stan lotny. Na skutek zwiększenia objętości podczas uderzenia, czyli mikroeksplozji, popękana warstwa zanieczyszczenia odrywa się od czyszczonej powierzchni i odpada.

Technologia suchego lodu jest całkowicie bezpieczną metodą czyszczenia zabrudzeń. Pozostawia minimum odpadów, doskonale oczyszcza i odtłuszcza, a także nie pozostawia zarysowań i smug.